dt-person002

Ediz Akın

İç Mimar

İç mimari ve mobilya tasarımının yeni kuşağın temsilcilerinden olan Akın, tasarımlarını kendi tarzından ödün vermeden mekanları kişilere göre ‘’kristalize’’ ediyor, mütevazi yaklaşımı ile konsepti belirlemede önemli rol oynuyor.

Akın, ailesinin çalışmak için yurt dışında  yaşadığı dönemde, 30 Eylül 1978’ de Almanya’ da doğdu. Uzun yıllar yurtdışında yaşadıktan sonra Türkiye’ ye döndü konut ve ofis iç tasarımları konusunda uzmanlaşmış olan Akın, 2008 yılında ea architecture’ ı kurdu.

Gerek  minimal, gerek modern ve klasik dallarda çalışmalarını sürdüren Akın’ ın birlikte çalıştığı oldukça geniş bir kadrosu ve atölyesi bulunuyor.

Akın,  mimarlık hizmetleri başta olmak üzere, inşaat, tadilat ve uygulama, kişiye ve mekana özel mobilya tasarım ve üretim hizmeti sunmaktadır. Üstlendiği projelerde tasarımdan uygulamaya dek tüm estetik sorumluluğu üstlenmektedir.

Üzerinde çalışılan mekanın zamanında ve beklenen kalitede teslim edilebilmesi için ekibi bizzat yönlendirmekte ve tüm süreçleri takip etmektedir.  Bu felsefe, ea architecture’ ın en önemli unsurlarındandır.